Pomoc dla dr Pawła Drojeckiego - po 17 latach musiał odejść od stołu operacyjnego

Dodano: 04 listopad 2019 , Organizacyjne

Koleżanki i Koledzy,

chciałabym przekazać Wam historię, która bardzo mnie poruszyła, historię doktora Pawła Drojeckiego - chirurga naczyniowego z Torunia. We wrześniu zeszłego roku zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim i jest całkowicie zależny od pomocy najbliższych. Doktor Paweł ma jednak szansę na zatrzymanie choroby - został zakwalifikowany do terapii autologicznymi komórkami macierzystymi. Leczenie może zostać rozpoczętę już w listopadzie - przeszkodę stanowi jedynie kwota, jaką w tym celu należy uzbierać - potrzeba 3. milionów złotych. 

 

Historię doktora Pawła poznałam za sprawą reportażu w telewizji śniadaniowej. Pomyślałam, że dzięki temu szybko uda się zakończyć zbiórkę. Aktualnie - w czwartym dniu po emisji programu - uzbierana kwota wzrosła zaledwie o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Powodu tego stanu rzeczy upatrywałam w ponurej myśl o tym, jak zwyczajny człowiek może zareagować na informację, że lekarz potrzebuje pieniędzy. Ta myśl skłoniła mnie do działania. Postanowiłam szukać sprzymierzeńców w naszym środowisku - tylko solidarność naszej grupy zawodowej może pomóc osiągnąć sukces w tej zbiórce. Każdy z nas - często ekstremalnie aktywny zawodowo - najlepiej potrafi wyobrazić sobie stopień tragedii równoznaczny z utratą możliwości wykonywania zawodu. Proszę, nie bądźmy obojętni. 

 
Szczegółowe informacje na temat doktora Pawła znajdują się pod adresem: 

 

https://www.siepomaga.pl/zycie-pawla

 

Pod tym adresem istnieje możliwość przekazania środków dla doktora Pawła. Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację, a płatności online bezpieczne. Nie osiągam żadnych materialnych korzyści z jej udostępnienia.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Joanna Laskowska

rejestr lekarzy:

Rejestr lekarzy

Nasz biuletyn:

Doktor

Polub nas:

Facebook