Fundacja ESKULAP wraz z Firmą Herbapol S.A. zaprasza na szkolenie z zakresu fitoterapii i zagadnień prawnych

Dodano: 11 marzec 2019 , Szkolenia

Fundacja ESKULAP wraz z Firmą Herbapol S.A. zaprasza na szkolenie z zakresu fitoterapii i zagadnień prawnych,

Szkolenie odbędzie się 13.04.2019 w siedzibie OIL (Zielona Góra, ul. Batorego 71)

 

Program szkolenia:

1.      Nowoczesny lek roślinny - charakterystyka, badania kliniczne, biodostępność, działania niepożądane i interakcje. 1 h

2.      Leki roślinne - skuteczne narzędzie terapeutyczne w pediatrii. 1h

3.      Leki roślinne i produkty ziołowe w chorobach z przeziębienia i infekcjach grypopodobnych. 1h

4.      Leki roślinne w niektórych chorobach przewodu pokarmowego. 1h

5.      Stosowanie produktów leczniczych poza ChPL, w kontekście evidence base medicine . 1h

 

Pierwsze 4 godziny szkolenia zostaną poprowadzi Pani Profesor Mirosława Krauze-Baranowska, na ostatnią godzinę szkolenia głos przejmie Pani Monika Bartwicka, prawnik specjalizujący się w prawie medycznym.

Fitoterapia jest częścią medycyny konwencjonalnej, jest metodą racjonalną opartą na naukowych podstawach. Nowoczesny lek roślinny podlega tym samym wymaganiom w zakresie oceny skuteczności i bezpieczeństwa stosowania oraz warunków wytwarzania jak lek syntetyczny. Rozwój badań nad lekiem roślinnym pozwolił na zdefiniowanie leczniczego produktu roślinnego w zakresie związków aktywnych biologicznie, mechanizmów działania leczniczego nie tylko na poziomie farmakologicznym ale również biochemicznym i molekularnym. Wśród produktów pochodzenia roślinnego najczęściej wykorzystuje się preparaty ziołowe jako skuteczne narzędzie terapeutyczne w schorzeniach przewodu pokarmowego. Ponadto wzrasta zainteresowanie produktami ziołowymi w leczeniu infekcji grypopodobnych i chorób z przeziębienia. Obok produktów ziołowych obecnych na polskim rynku farmaceutycznym od lat, wprowadzane są nowe leki ziołowe rozszerzając zakresy zastosowań leków pochodzenia roślinnego. Świadome, zgodne z aktualnym stanem wiedzy i wynikami badań naukowych, poparte również codziennym doświadczeniem i praktyką lekarską, stosowanie leków ziołowych, powoduje że są one coraz szerzej wykorzystywane w pediatrii. Niezmiernie ważną w tym kontekście jest wiedza o działaniach niepożądanych i interakcjach leków pochodzenia roślinnego i innych produktów ziołowych. W trakcie kursu zostaną przedstawione zakresy zastosowań leków ziołowych, w tym przede wszystkim w niektórych schorzeniach przewodu pokarmowego, infekcjach grypopodobnych oraz pediatrii.

Szkolenie jest bezpłatne, są przyznane punkty edukacyjne!

Zapraszamy.

Biuro OIL w Zielonej Górze

Tel. 68 3207900

rejestr lekarzy:

Rejestr lekarzy

Nasz biuletyn:

Doktor

Polub nas:

Facebook